2018 IOMICA Genel Kurul Önergeleri Oylama Formu

IOMICA Genel Kurulunda görüşülmek üzere yönetime sunulmuş dört adet önerge bulunmaktadır. Her yıl olduğu gibi bu yılda önergeler bizlerin oylamasına açılmıştır. Bu yıl seçim yılı olmadığından sadece önergeler oylanacak görevli seçimi yapılmayacaktır.

Aşağıda bu dört önergenin kısa özetini bulacaksınız. Ayrıca Önergeler linkini kullanarak orijinal ve detaylı önerge içeriğine erişebilirsiniz. Bu içerik İngilizcedir. Her önerge için altındaki oylama bölümünü tercihinize göre doldurmanız gereklidir. Tüm önergeler için tercih kutularını doldurduktan sonra formunuzun bize ulaşması için güvenlik kodunu girip GÖNDER butonuna basınız.

Bilgilendirme: Önerge A ve Önerge C aynı amacı hedefleyen fakat farklı iki ülke tarafından verilmiş ve kural metnini birbirinden daha değişik olarak değiştirmeyi öneren önergelerdir.
Dolayısı ile ikisine de KABUL oyu kullanılması durumunda bir çelişki oluşabileceği doğrultusunda Sınıf Komitesi olarak çekincemiz bulunmaktadır. Bu sebeble A ve C önergelerinden birine KABUL oyu kullanılacak ise diğerine RED veya ÇEKİMSER oy kullanılması bu çelişkiyi giderecektir.

 

SON OY VERME TARİHİ 25 ARALIK 2018 AKŞAMIDIR.  

 

 

Orijinal Önerge Metni

 

 

 

 

IOM Şampiyonası yönetmeliklerindeki değişiklikler:

 

Kıta Şampiyonalarındaki yer tahsisi için IOM Şampiyonası yönetmeliklerindeki ifade değişikliği önerisi. Değişiklik önerilen kurallar 8.6.1 (ii), 8.7.2, 8.8.1

 

Mr. Gavin Watson tarafından sunulan çözüm- IOM NCA GBR Temsilcisi

 

Amaç:Yeni Ulusal Sınıf Birliklerinin tüm kıtalarda ortaya çıkmasıyla, yeni Ulusal Sınıf Birlikleri yarışçıları için kendi kıta şampiyonalarına yeterince katılım sağlanamadığı düşünülüyor. Kural ifadesinde yapılması önerilen değişiklik ile, Ulusal Sınıf Birliklerinin kendi bulunduğu kıtadaki bir kıta şampiyonasında daha fazla katılımın sağlanması planlanmaktadır. Planlanan kıta şampiyonasına kıta dışından katılacak yarışçıların yer tahsisine bu vesile ile yer dağıtım aşamalarının ancak 3.cü ve 4.cü evrelerinde yer verilmesi planlanmaktadır.

 

 

IOM Şampiyonası yönetmeliği kural 6.8 için önerilen değişiklikler:

 

Şampiyona organizasyonu ile ilgili mali şeffaflık sağlaması düşünülen değişiklik önerisi.

 

Mr. Gavin Watson tarafından sunulan çözüm- IOM NCA GBR Temsilcisi

 

Amaç:Tamamlanmış bir şampiyonanın mali yapısının şeffaf bir şekilde raporlanması ile birlikte ileride yapılması planlanan şampiyonaların mali planlamalarına yardımcı olması planlanmaktadır. 

 

 

IOM Şampiyonası yönetmeliği kural 8.6.1 için önerilen değişiklikler:

 

IOM Şampiyonası yönetmeliği kural 8.6.1 (ii), 8.7.3 ve 8.7.4’ün önerilen yeni ifadeleri ile düzenlenmesi planlanan bir kıta şampiyonasına kıta dışından katılımın yeniden düzenlenmesi.

 

Sayın Miguel Salvador tarafından sunulan çözüm- IOM NCA ESP Temsilcisi

 

Amaç:

• Avrupa Şampiyonası’nda en fazla sayıda Avrupalı yarışçı katılımı sağlanması

• Diğer kıta yarışlarının organize edilmesi.

 

 

Avrupa Şampiyonası yarış programını dört gün ile sınırlanması ile ilgili öneri:

 

 

Avrupa Şampiyonası yarış programının dört gün yarış + 1 gün ölçü ve kayıt ile toplamda 5 gün içinde tamamlanması ve yarışacak maksimum gurup sayısının 5’den 3’e çekilmesi.

 

Sayın Miguel Salvador tarafından sunulan çözüm- IOM NCA ESP Temsilcisi

 

Amaç:Yarış süresi ve gurup sayısının azaltılması sayesinde yarışçılar hem çok yarış yapabilme fırsatı bulmaları, hem de yarış için ayrılan bütçelerin (Konaklama ve yemek gibi) ucuzlatılması hedeflenmektedir.

captcha

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

worldsailing

IRSA Logo 2

IOMICAbanner

Tyf Logosu cmyk 3